HOLLANDACA DİL KURSU

HOLLANDACA DİL KURSU

Kurs Detayları


Kayıt : 1-10 Haziran 2021
Seviye Tespit Sınavı : 12-14 Haziran 2021
Ders Başlangıcı : 21-23 Haziran 2021
Ders Saati-Hafta İçi: 09.00-11.30 veya 20.00-22.30
Ders Günleri: Hafta içi 3 veya 5 gün
Düzey: A1, A2, B1, B2, C1
Hedeflenen Belge Türü: YDS
ANLAŞMALI KURSLAR: Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi TÖMER, Çağrı Dil Kursu, İstanbul Lisan Merkezi

BAŞVUR

Kurs Adı Kurs Tipi Hedef Belge Türü Toplam Ders Saati DİB & MEB Personeli İçin Özel %50 indirimli
Kredi Kartına 3 Taksit
DİB & MEB Personel Eşi ve Yakınlarına Özel
Kredi Kartına 3 Taksit
Öğrenci (Lisans ve Lisansüstü)
Kredi Kartına 3 Taksit/th>
Öğrenci (İlkokul, Ortaokul ve Lise)
Kredi Kartına 3 Taksit
Genel Hollandaca(A1-A2-B1-B2-C1) Grup YDS 160 Saat 1400 TL 1400 TL 1300 TL 1200 TL
Kurslar neyi amaçlıyor ve kimleri kapsıyor?
Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV)’ın öncülüğünde, Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı/DÖGM, İmam-Hatip Liseleri idareci, personeli, öğretmen ve öğrencileri, Türkiye Diyanet Vakfı ve MÜSDAV çalışanları ve bunların yakınlarına yönelik %50 indirimli Hollandaca kursları düzenlenecektir.
 • İlmi/akademik çalışmalar için yabancı dil öğrenmek isteyenler,
 • Daha önce belge sınavlarına girmiş ve başarılı olmuş bulunmakla beraber, yabancı dil belge seviyesini yükseltmek isteyenler.
 • DİB yurt dışı teşkilatında görev almak için yabancı dil öğrenmek isteyenler,
 • MEB ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yurt dışı teşkilatında görev almak için yabancı dil öğrenmek isteyenler,
 • DİB yurt dışı görevlendirme başvurusu için şart koştuğu, uluslararası geçerliliği olan, ÖSYM’nin eşdeğerliğini kabul ettiği ve ilgili ülkelerce vizede istenen belge sınavlarına hazırlanmak isteyenler,
 • Yurt dışında aile uyumu ve sosyal uyum sorunları yaşamak istemeyenler,
 • Yurt dışı görevine talip olunan ülkenin dilini öğrenerek yurt dışında özgüvenle, daha başarılı görev yapmak isteyenler,
 • Çocukların yurt dışında okullara uyumunu kolaylaştırmak ve hızlandırmak için yabancı dil öğrenmek isteyenler,
 • Yurt dışı görevine aday olan veya yurt dışına görevlendirilecek kamu personellerinin, yurt dışında eğitim alacak çocuklarının ilgili ülkelerdeki gittiklerindeki okullara uyumlarını kolaylaştırmak ve okul başarılarını arttırmak isteyenler,

Kurslarımızdan istifade edebilir.
 1. Program, alanında uzman ve deneyimli öğretmenler tarafından, talebe göre, sınıf oluşması halinde, A1’den C1’e kadar her seviyede düzenlenebilecektir.
 2. Kayıtlardan sonra ilgili kurslarca düzey belirleme sınavı yapılarak sınıflar ve kurlar oluşturulacaktır.
 3. Bir sınıf en fazla 20 kursiyerden oluşacaktır. Sınıfları açmak için; belirtilen saatlerde yeterli öğrenci sayısına ulaşılmazsa, ilgili kursların mevcut sınıflarına kayıt alınacaktır. İlgili kursların mevcut sınıflarında, aynı düzeyde kurs bulunamazsa anlaşmalı olan diğer kurslardaki aynı düzeyde olan sınıflara intikal sağlanacaktır.
 4. Dersler Zoom ve benzeri online eğitim yazılımları üzerinden gerçekleştirilecek olup öğretmen ve öğrenciler arasındaki iletişim ve ders materyali paylaşımı whatsapp grupları üzerinden sağlanacaktır.
 5. Canlı derslere vaktinde katılamayan ya da katıldığı dersi tekrar etmek isteyen kursiyerlere imkan sağlamak amacıyla dersler kayıt alınacak ve ders kayıt linkleri, kursiyerlerle paylaşılacaktır
 6. Ders saatleri, kursiyerin görevlerini, işlerini ve eğitimlerini aksatmadan derslere katılabilecekleri şekilde planlanmıştır. Kursiyerler eğitim programına kayıt olduktan sonra eğitim kurumları tarafından kursiyerlerin talepleri dikkate alınarak ders grupları oluşturulacaktır.
 7. Genel Hollandaca programının 140 saatlik ilk bölümü belirlenen kurlara göre Hollandaca A1-A2-B1-B2-C1 Kursu; 20 saatlik ikinci bölümü ise alanında uzman öğretmenler tarafından YDS hazırlık ve YDS deneme sınavı şeklinde uygulanacaktır.
 8. Kursiyerlerin okuyacakları kitaplar eğitim kurumları tarafından belirlenmiştir.
 9. Kurs sonunda kursiyerlerimiz arzu ederlerse YDS sınavına girebileceklerdir. İlgili kurslar, kursiyere sınav aşamalarında rehberlik edecektir
 10. Kurslarımızda, protokol imzaladığımız yabancı dil eğitim merkezleri ve üniversitelerin görevlendireceği alanında uzman ve deneyimli yerli ve yabancı öğretmenler ve akademisyenler ders verecektir.
 11. Kurs bitiminde bir üst kurda kursa devam etmek isteyen kursiyer, Müsdav’a tekrar başvuru yaparak üst kur kaydını yaptırarak devam edebilecektir.
 12. YDS sınavına yönelik bütün aşamalar; sınav kayıtları, sınava katılım, sınav ücretleri kursiyerlere aittir.
 13. Kurs bitiminde bir üst kurda kursa devam etmek isteyen kursiyer, Müsdav’a tekrar başvuru yaparak üst kur kaydını yaptırarak devam edebilecektir.
 14. Kurs ücretleri kredi kartı ile tek çekim ya da 3 taksit olarak ödenebilecektir. Ayrıca havale/eft yoluyla 2 taksit şeklinde ödenebilecektir.
 15. Ücretlerin yatırılması sırasında ücretin yatırıldığı banka hesap numarası, açıklama kısmı ve ücret tutarı gibi konuları lütfen kontrol ediniz.
 16. Derslerde kullanılan kitap kursiyer tarafından temin edilecektir
 17. Kurslara kayıt olup fiilen başladıktan sonra kanunlarda tanımlı ‘’ Mücbir sebepler’’ dışında kursiyerlere ücret iadesi yapılmayacaktır. Mücbir sebebin belgelendirilmesi üzerine iade talep edilmesi halinde ise katılım sağlanan ders sayısının toplam ders saatine oranına göre ücret iadesi yapılabilecektir.
 18. Kurs esnasında kullanılacak internet bağlantısının yeterli olması ve derslere katılacağı tablet, masaüstü bilgisayar, kulaklık veya cep telefonunun yeterli olması kursiyerin sorumluluğundadır.